Vacancies

PROŠIRUJEMO TIM PRAXISA – PRILIKA ZA POSAO

TRAŽIMO KOORDINATORA/KOORDINATORKU ZA KOMUNIKACIJE I JAVNO ZAGOVARANJE

Nevladina organizacija Praxis, nezavisna i neprofitna organizacija sa sedištem u Beogradu raspisuje poziv radi zapošljavanja osobe na poziciji koordinatora/koordinatorke za komunikacije i javno zagovaranje.

Tražimo odgovornu osobu, usmerenu ka postizanju rezultata, koja će doprineti timskim naporima Praxisa u oblasti zaštite i unapređenja ljudskih prava, u skladu sa misijom organizacije i projektnim aktivnostima i ciljevima.

Opis posla:

  • Koordinacija i sprovođenje komunikacijskih aktivnosti i aktivnosti javnog zagovaranja u skladu sa politikama i strategijom javnog zagovaranja organizacije;
  • Aktivno učešće u sprovođenju projekata, uz posebnu odgovornost za komunikacijske i aktivnosti javnog zagovaranja;
  • Razvijanje i sprovođenje kampanja za javno zagovaranje i podizanje svesti na internet prezentaciji organizacije i platformama kao što su Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn i dr. Priprema relevantnih dnevnih sadržaja na društvenim mrežama;
  • Koordinacija aktivnosti kako bi informacije na internet prezentaciji organizacije i društvenim mrežama bile tačne, ažurirane, i prenosile poruke koje su u skladu sa misijom i vizijom organizacije
  • Istraživanje, priprema i doprinos izradi pisanih materijala, sadržaja za društvene mreže, audio-vizuelnih sadržaja i drugog materijala u vezi sa aktivnostima i programom organizacije i u svrhu prikupljanja sredstava;
  • Učešće u razvijanju prioriteta i planova za javno zagovaranje, definisanje ključnih prilika i ciljeva za javno zagovaranje na lokalnom, nacionalnom i međunarodnom nivou;
  • Učestvovanje u kreiranju sadržaja za javno zagovaranje, vodeći računa da poruke, dokumenta i strategije budu zasnovane na dokazima i visokog kvaliteta;
  • Medijsko praćenje tema relevantnih za programe organizacije;
  • Izgradnja baze pratilaca, posebno u medijima i među ključnim ciljnim grupama;
  • Učešće u identifikaciji konkursa i apliciranju za finansijska sredstva

Želimo da proširimo tim osobom koja ima:

  • kulturne, rodne, religiozne, rasne, nacionalne i starosne osetljivosti i prilagodljivosti svakoj situaciji
  • veštine jasnog izražavanja ideja, snalaženja u timskom i u individualnom radu
  • sklonost ka deljenju znanja i iskustva
  • usredsređenost na rezultate i umeće pozitivnog odgovora na kritiku

Neophodni uslovi za sve kandidate/kandidatkinje:

  • Minimum diploma osnovnih studija sa univerziteta u Srbiji iz oblasti društvenih nauka (prava, političkih nauka ili drugih);
  • Relevantno radno iskustvou u oblasti zaštite ljudskih prava;
  • Dobro poznavanje domaćeg i međunarodnog sistema zaštite ljudskih prava;
  • Izražene analitičke i istraživačke sposobnosti;
  • Iskustvo u aktivnostima javnog zagovaranja i komunikacija, u vođenju kampanja podizanja svesti;
  • Odlične komunikacijske veštine i veštine prezentacije (usmeno i pismeno);
  • Digitalna i medijska pismenost; iskustvo u onlajn komunikacijama i tehnikama predstavljanja sadržaja na internetu, naročito na društvenim mrežama;
  • Odlično znanje govornog i pisanog srpskog i engleskog jezika;
  • Odlično poznavanje rada u MS Office paketu.

Biće kontaktirani samo kandidati/kandidatkinje koji uđu u uži izbor.

Praxis zadržava pravo da na oglašenu poziciju ne izabere ni jednog od prijavljenih kandidata/kandidatkinja,

Read 379008 times
Praxis means action